Filtrelerim
Ara

Filtrelerime ekle ve yeni ilanda bilgilendir

Yazıcı - Tarayıcı Ürünleri

Çoklu görünüm Sıralı görünüm

Yazıcı ve Tarayıcı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kartuşlu Yazıcılar(Mürekkep Pürkürtmeli)

Mürekkep püskürtmeli yani kartuşlu yazıcıların ana malzemesi kartuştur… Kartuş kalitesi elbette marka ve modele göre değişiklik gösteriyor ancak sizin baz almanız gereken asıl detay kartuş sayısı olmalıdır. Bu sayı sizin ihtiyaçlarınıza yanıt vermesi açısından büyük önem taşıyor. 2 ya da 4 kartuş olarak tercihlerinizi yapabilirsiniz ve unutmayın kartuşlar ile ilgili en ufak sorun yaşadığınızda neredeyse bir yazıcı parası kadar para ödeyebilirsiniz. Kartuşlar değerli malzemelerdir ve yazıcıların en önemli kısımlarıdır. Kartuş dolumu daha kolay olan ve daha uzun ömürlü olan yazıcıları tercih etmeniz de yine sizlerin lehine olacaktır. Bu sayı bazı yazıcılarda 4 ya da 5 olurken eğer çok şanslı iseniz bazılarında 10 bile olabiliyor.

Lazer Yazıcılar

Ana malzemeleri tonerdir. Yine az önce de bahsettiğimiz gibi tonerler de kartuşlar kadar değerli bir malzemedir ve bu malzemeler ile ilgili sorunlar yaşadığınızda yine yüksek rakamlar ödeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Chipli ve chipsiz modeller olarak iki farklı kategoride karşımıza çıkıyor. Bu aşamada hangisi sizlerin ihtiyaçlarınıza daha güçlü yanıt verecekse onu tercih etmeniz tabii ki daha doğru olacaktır.

Tarayıcı Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cıs ve Ccd hücre tipli iki farklı tarayıcı modeli karşımıza çıkıyor… Cıs sistemine sahip olan tarayıcılar daha düşük verim ile hizmet veriyor ve fiyatları da bu yüzden çok daha uygundur. Ccd hücre tipine ve çalışma sistemine sahip tarayıcıların çok daha uzun ömürlü olduğu söyleniyor ve fiyatları da bu bağlamda biraz daha yüksek! Dpi değerini göz önünde bulundurmanızda fayda var ve eğer tarayıcılarınız ile çok fazla ilgileniyorsanız ya da bu ürünlere çok fazla işiniz düşüyorsa yüksek dpi değeri de yine sizler için artı bir değer olacaktır.

Yazıcı ve tarayıcı tercihlerinizi yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biraz olsun anlatmaya çalıştık ve her üründe olduğu gibi ihtiyacınızı en doğru şekilde karşılayacak olan modelleri tercih etmeniz sizin için en doğru kararlardan bir tanesi olacaktır.varbende.com'da kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, doğruluğu, orjinalliği, eksiksiz ve değişmez olduğuna ilişkin sorumluluk içeriği oluşturan kullanıcıya ait olup, varbende.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
© Copyright 2017 varbende.com
Windows Phone için Varbende uygulaması       iPhone ve iPad için Varbende uygulaması