Filtrelerim
Ara

Filtrelerime ekle ve yeni ilanda bilgilendir

Kayseri Geneli Vasıta İlanları

Çoklu görünüm Sıralı görünüm

Vasıta Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

‘’Ayağımı yerden kessin’’ klişesi, yeni dünyada biraz geri planda kalmış gibi görünüyor çünkü artık teknoloji muazzam bir noktaya geldi ve araç teknolojisini de belli oranda etkisi altına aldı. Daha önceki yıllarda araba tercihi lüks olarak nitelendiriliyordu ancak günümüz dünyasında ihtiyaç olarak nitelendiriliyor. Sıfır araç piyasasının yanı sıra ikinci el vasıta alım satım piyasası da bir hayli hareketlendi. İkinci el otomobil tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar biraz daha artıyor çünkü sonuç olarak bu araçları sizden önce kullanan birileri var ve araştırmalarınızı daha detaylı bir şekilde yapmanız da kesinlikle sizlerin lehine olacaktır. Dilerseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim ve ihtiyaçlarınıza yanıt oluşturmaya çalışalım…

Hasar Kaydı

Satın alacağınız aracın geçmiş yıllarda bir kazaya karışıp karışmadığını ya da boyasının olup olmadığını resmi bilgiler şeklinde alabiliyorsunuz. Hasar kaydı sonrası aracı sanayiye götürüp bir ustaya göstermeniz de daha doğru olacaktır.

Şasi ve Motor Sorgusu

Özellikle ikinci el araç alımlarında yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesidir. Bu sorgulama işlemini saniyeler içerisinde yapabiliyor ve araç hakkında daha detaylı bilgiler alabiliyorsunuz. 5664 numarası üzerinden detaylı sorgulama yapabiliyor ve aracın kayıtta olan tüm bilgilerini de saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz.

Km

Düşük km ya da yüksek km kavramı da araç tercihlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesidir. Elbette tercih sizlerin ancak yüksek km’ye sahip araçlar daha fazla yol yapmış ve haliyle çok daha fazla yıpranmış araçlar olarak bilinir ancak bunun ile ilgili kesin bir bilgi vermek de etik olmayacaktır çünkü araç sahibinin aracı temiz kullanımına bağlı olarak da bu durum değişkenlik gösterebiliyor. İkinci el otomobil arayışlarınıza devam ediyorsanız eğer bu detayları göz önünde bulundurmanız sizlerin lehine olacaktır. İkici el araç satışı yaparken de yine alıcı kişiye bu detaylar ile ilgili bilgiler sunmanız alıcıya karşı bir güven yaratmanıza da yardımcı olacaktır ve araç satışını da çok daha kolay hale getirecektir.

Yakıt Türü

Bu konu için temel olarak tercihimizin dizel mi yoksa benzin mi olacağıdır. İki yakıt türününde kendisine göre artıları ve eksileri vardır. Mesafeler arası ortalama yakıt hesaplanıyorsa yakıt türü farklılık gösterecektir, motor km ömrü göz önünde tutulacaksa yakıt türü farklılık gösterebilir. Benzinli araç tercihi yapan kullanıcılar için LPG de bir seçenek olarak son yıllarda iyice hayatımıza girmiş bir yakıt türüdür.

Son olarak Alacağımız vasıta türüne değinmek istiyorum ki bu konu çok fazla önem taşımaktadır. Kullanım şekillerine göre araba almak, görünüşe göre araba almaktan daha önemli olacaktır. Bizler ihtiyacımıza göre arazi araçları, otomobiller, van ve minivanlar, motosikletler, ticari amaçla üretilmiş kamyon kamyonet, minibüs veya otobüs gibi seçenekleri göz önünde tutarak ihtiyacımıza en uygun vasıtayı seçebiliriz.varbende.com'da kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, doğruluğu, orjinalliği, eksiksiz ve değişmez olduğuna ilişkin sorumluluk içeriği oluşturan kullanıcıya ait olup, varbende.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
© Copyright 2017 varbende.com
Windows Phone için Varbende uygulaması       iPhone ve iPad için Varbende uygulaması