Filtrelerim
Ara

Filtrelerime ekle ve yeni ilanda bilgilendir

Modem - Ağ Ürünleri

Çoklu görünüm Sıralı görünüm

Modem Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Modem tercihi yaparken kullanım amacına bağlı olarak bir tercih yapmanızda fayda var. Kullanım amacı ile birlikte dilerseniz modem seçimi öncesi genel hatları ile hangi detayları ele almanız gerektiğini birlikte inceleyelim…

Güvenlik

Firewall özelliği olmayan modem yok! Piyasadaki her modemde bu detay karşımıza çıkıyor ve yüksek güvenlikli modemler de daha fazla tercih ediliyor. Bu güvenlik dubarı sayesinde sizinle birlikte erişime sahip olan internet kullanıcılarını kontrol altında tutabiliyor ve daha güvenilir bir erişim politikası belirleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kullanıcıların hangi sitelerde yer alabileceğini ya da hangi sitelere erişimlerinin engellenebileceğini de belirleyebiliyorsunuz. Firewall özelliği olmayan modemlere henüz rastlamadık ancak yine de tercihlerinizi yaparken bu detaya ekstra dikkat etmeye özen göstermeniz sizlerin lehine olacaktır.

Kurulum Kolaylığı ve Bant Genişliği

Modem satın almadan önce Türkçe kullanım klavuzu ve Türkçe ara birime sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Sektörde yer alan birçok modemin kurlumu ne yazık ki çok zahmetli bir süreci de beraberinde getiriyor ve destek almak durumunda kalıyorsunuz. Türkçe ara birim sayesinde sizler de kurulumu bireysel olarak daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bununla birlikte bant genişliği ve yüksek erişim hızı da büyük önem taşıyor. Bireysel kullanımlarda belki düşük bant sizleri tatmin edebilir ancak çok daha geniş alanlarda ve daha fazla insan tarafından kullanılacak olan modemlerde bant genişliği biraz daha fazla önem taşıyor. Bir odadan diğer odaya geçtiğinizde internet bağlantısının yavaşlamasını istemiyorsanız bu detaya da dikkat etmek durumundasınız.

Antenli ve Antensiz Modemler

Antenli modemler son dönemde daha fazla ilgi görmeye başladı ancak her antenli modemin erişimi daha hızlı ve daha kolay hale getirdiğini söylemek de doğru olmayacaktır. Bu aşamada ne istediğinize tam olarak karar vermek size düşüyor ve antensiz modeller de beklentilerinize belli ölçüde yanıt veriyor.

Modem modelleri ve ağ ürünleri hakkında bilgi alabileceğiniz ve incelemelerinizi yapabileceğiniz bu sayfa, alternatif modelleri de siz değerli ürün kullanıcıları ile buluşturmaya devam ediyor.varbende.com'da kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, doğruluğu, orjinalliği, eksiksiz ve değişmez olduğuna ilişkin sorumluluk içeriği oluşturan kullanıcıya ait olup, varbende.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
© Copyright 2017 varbende.com
Windows Phone için Varbende uygulaması       iPhone ve iPad için Varbende uygulaması