Filtrelerim
Ara

Filtrelerime ekle ve yeni ilanda bilgilendir

Kiralık Konut İlanları

Çoklu görünüm Sıralı görünüm

Konut Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni bir ev satın almak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de çok masraflı bir şekilde karşınıza çıkıyor. Birikim yapana ve yeni bir ev satın alana kadar sizler de dilerseniz kiralamayı tercih edebilir ve bir süreliğine kiralık evde hayatlarınıza devam edebilirsiniz. Peki konut kiralama öncesi nelere dikkat etmeniz gerekiyor ve sizleri neler bekliyor? Gelin bu detayları birlikte inceleyelim…

  • Evi detaylı bir şekilde incelemeden ve eksiklerini belirlemeden sözleşme imzalamayın. Evin eksiklerini belirleyin ve bu eksikler sizi rahatsız etmeyecek ölçüde ise harekete geçin.
  • Kira kontratı çok önemli ve sizi yormayacak ya da ilerleyen günlerde çıkmanıza engel olmayacak esnek bir sözleşme ile birlikte karşılıklı anlaşmaya varmak çok daha doğru olacaktır.
  • Kira artış oranı sözleşme yapmadan önce belirlenmelidir ve sözleşmede yer alması da şarttır. Bu tür bir ibare yoksa bunu mutlaka iletin çünkü ilerleyen zamanlarda keyif bir kira artışı ile canınız yanabilir.
  • Kombi ya da şofben gibi ürünlerin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olun çünkü yaşam alanlarınızda çok sık kullanacağınız ürün gruplarından bazılarıdır ve ihtiyaçlarınıza doğru şekilde yanıt vermelidir.
  • Depozito ve ekstra masrafları da sözleşme öncesi konuşmayı ihmal etmeyin. Ev içerisinde yapılacak olan düzenlemeleri de bu sözleşmede açıkça belirtin. Resmi belge her zaman belirleyici unsurdur ve karşınıza herhangi bir sorun çıktığında sizler de bu belgeyi koz olarak kullanabilirsiniz.

Ev kiralamak için emlak sektöründe yardım alabilirsiniz ev artık reel dünyada olduğu gibi online dünyada da bu konuda sizlere yardımcı olacak adresler karşınıza çıkıyor. Konut kiralama işlemleri öncesinde neler yapmanız ya da nelere dikkat etmeniz gerektiğini artık sizler de çok iyi biliyorsunuz ve konut kiralama öncesinde artık çok daha dikkatli olacaksınız. Yeni bir yaşam alanı tercihi yapmak çok da kolay değil ve anlık bir karar verebileceğiniz bir konu olmadığı için dikkatli davranmakta fayda var.varbende.com'da kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, doğruluğu, orjinalliği, eksiksiz ve değişmez olduğuna ilişkin sorumluluk içeriği oluşturan kullanıcıya ait olup, varbende.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
© Copyright 2017 varbende.com
Windows Phone için Varbende uygulaması       iPhone ve iPad için Varbende uygulaması