Filtrelerim
Ara

Filtrelerime ekle ve yeni ilanda bilgilendir

Dizüstü Laptop Bilgisayar İlanları

Çoklu görünüm Sıralı görünüm

Dizüstü Bilgisayar Laptop tercih ederken nelere dikkat edilmeli?

Dizüstü bilgisayarı hangi amaç için alacaksınız? Bu sorunun cevabı satın alacağınız laptop bilgisayarın özelliklerini belirlemenizi sağlayacaktır. Bu yazı, size uygun dizüstü laptop bilgisayar ilanlarına ulaşmanız için belirleyeceğiniz kriterlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Dizüstü bilgisayarlar, temel olarak masaüstü bilgisayarlar ile aynı özelliklerdedir. Günümüzde dizüstü bilgisayarlar fazla yer kaplamaması ve taşınabilirlik gibi avantajları ile son kullanıcı tercihlerinde ön plana çıkmaktadır.

Laptop bilgisayar alırken amacınız ne olursa olsun dikkat etmeniz gereken bazı ortak kriterler vardır. Örneğin ekran çözünürlüğü, ekran boyutu, ekran kalitesi, disk boyutu, optik sürücü varlığı, ağırlığı, pil ömrü, tasarımı ve klavye kullanışlılığı gibi detaylar size özgü tercih kriterleridir.

Donanım tercihlerinizde ise dikkat etmeniz gereken özellikler kullanım şeklinize göre biçimlenmektedir.

Eğer amacınız internette gezinip basit ofis yazılımları kullanmaksa bir netbook ya da çok aşırı özellikleri olmayan bir dizüstü bilgisayar size yeterli olacaktır.

Amacınız grafik ve mühendislik içeren yazılımlar kullanmaksa işlemci gücü yüksek ve ekranı geniş(15.6 inç ve üstü) notebook tercih etmelisiniz. Taşınılabilirlik önemli ise alacağınız laptop’un ultrabook olması ve ihtiyacınıza göre usb, firewire, hdmi, bluetooth gibi bağlantı arabirimlerini desteklemesi tercih sebepleriniz aranızda yer almalıdır.

Amacınız oyun için laptop almaksa güçlü işlemci, yüksek ram, paylaşımsız ekran kartı gibi donanım tercihlerine yönelmelisiniz. Oyun sırasında ısınma ile birlikte yavaşlama yaşamamanız için almayı düşündüğünüz laptop modellerinin ısınma durumu araştırmalısınız.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra ekranın üstünde ki filtreleri kullanarak aradığınız özellikte ki sıfır ve ikinci el satılık dizüstü laptop bilgisayar ilanlarını inceleyebilirsiniz.varbende.com'da kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, doğruluğu, orjinalliği, eksiksiz ve değişmez olduğuna ilişkin sorumluluk içeriği oluşturan kullanıcıya ait olup, varbende.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
© Copyright 2017 varbende.com
Windows Phone için Varbende uygulaması       iPhone ve iPad için Varbende uygulaması